Viešieji pirkimai Jurbarke: savivaldybės ekspertės organizuoti konkursai, kuriuos laimi jos vyro darbovietė

Beveik 2 milijonai eurų. Už tokią sumą statybų įmonė „Jurmelsta“ pasirašė viešųjų pirkimų sutarčių su Jurbarko rajono savivaldybės administracija. Ne per visą veiklos laikotarpį, čia mes kalbame apie 6 sutartis, sudarytas tik per pastaruosius du mėnesius. Šiuos konkursus organizuoja specialistė, kurios vyras dirba kaip tik šioje statybų bendrovėje.

Jurbarko rajono savivaldybė/Kauno diena nuotr. 

ALGIMANTĖ AMBRULAITYTĖ

UAB „Jurmelsta“ – prieš daugiau nei du dešimtmečius Jurbarke registruota statybų įmonė aktyviai dalyvauja savivaldybės organizuojamose viešuosiuose konkursuose. Nuo pat įsteigimo pradžios įmonės vadovas yra Kęstutis Naujokas. Jis taip pat yra ilgametis Jurbarko savivaldybės tarybos narys, 2019 metais dar kartą išrinktas atstovauti rajono gyventojams. 

 

Tačiau šioje istorijoje ne šis politikas yra svarbiausias asmuo. Centre – savivaldybės viešųjų pirkimų ekspertė Jolanta Laurinaitienė. 

 

Pagal viešai prieinamus duomenis, J.Laurinaitienė pernai metais tapo viešųjų pirkimų komisijos nare bei organizuoja viešuosius pirkimus, kuriuose dalyvauja (ir sėkmingai laimi) minėta įmonė „Jurmelsta“. 

 

Lygiai taip pat pagal viešai prieinamus duomenis, galime matyti, jog jos sutuoktinis Raigedas Laurinaitis pastaruosius kelis mėnesius dirba šioje bendrovėje. 

 

Viešųjų pirkimų ekspertė tai yra deklaravusi. Tačiau ji turėtų ne tik šį ryšį viešai nurodyti, bet ir būti nušalinta nuo konkursų, kuriuose dalyvauja jos vyro darbovietė. 

 

J.Laurinaitienė teigia, kad nusišalinimą administracijai pateikė, tačiau jis nebuvo priimtas, tad konkursus organizuoja iki šiol. 

 

Administracija: „nėra kam dirbt“

 

Jolantos Laurinaitienės vyras statybų bendrovėje dirba nuo balandžio mėnesio. 

 

Nuo to laiko UAB „Jurmelsta“ su Jurbarko rajono savivaldybės administracija ir pasirašė tas šešias sutartis už bendrą beveik 2 milijonų eurų sumą. 

 

Didžiausią sutartį minėta bendrovė su administracija pasirašė birželio 13 dieną. Suma siekia beveik pusę milijono eurų. 

 

Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė teigia: problema ta, jog savivaldybėje dirba tik viena viešųjų pirkimų ekspertė, tad pirkimus organizuoti tiesiog daugiau nebūtų kam. 

 

Vida Rekešienė/Jurbarko sav. nuotr.

 

„Žinot, kada paskelbi konkursą, visi laimėtojai ir pretendentai yra galimi ir būsimi, tad tiesiog nežinai, koks rangovas gali pateikti dokumentus ir kas gali laimėti“, – Laisvės TV sakė administracijos direktorė. 

 

Pati Jolanta Laurinaitienė teigia, kad kažkas užsakė, jog Laisvės TV domėtųsi šia istorija. 

 

„Aš įsivaizduoju, kad čia yra užsakymas. Čia ne jums įdomu, čia kažkam kitam įdomu. Kažkas davė užsakymą pasidomėti. Aš taip manau“, – savo įtarimais dalinosi viešųjų pirkimų ekspertė. 

 

Administracijos direktorė Vida Rekešienė pridūrė, jog nedraudžia nė vienai įmonei teikti pasiūlymus, tad interesų konflikto šioje situacijoje išvis neįžvelgia. 

 

„Tai yra teisinės normos ir mes galime jomis naudotis. Mes galime nesutikti, kai darbuotojas prašo nusišalinti“, – situaciją komentavo V.Rekešienė.