Ritos Miliūtės pokalbis apie korupciją su vietinėmis bendruomenėmis

Laisvės TV R.I.T.A. komanda pradeda važinėti po Lietuvos miestus ir su gyventojais kalbėtis apie korupciją, pilietinę visuomenę ir tiriamąją žurnalistiką. Pirmasis toks susitikimas įvyko balandžio 23 dieną Panevėžyje.

Indrės Rapkevičienės nuotr.

 

Jo metu Rita Miliūtė dalijosi, kaip atpažinti korupciją ir su ja kovoti. Korupcija turi keletą skirtingų apibrėžimų, kurių esmė – pasinaudojimas tarnyba ne tarnybos reikalais. Čia kalbama apie korupciją, kaip bet kokį asmens, dirbančio valstybės tarnyboje (politiko, teisėjo, valstybės pareigūno, valstybės tarnautojo ir kito jam prilyginto asmens) arba privačiajame sektoriuje, elgesį, neatitinkantį jiems suteiktų įgaliojimų ir etiško elgesio standartų, siekiant naudos sau ar kitiems asmenims ir kuriuo daroma žala valstybės ar kitų žmonių teisėtiems interesams.Vienos iš pagrindinių priežasčių korupcijai vešėti yra visuomenės tolerancija ir nesugebėjimas atpažinti ir įvertinti korupcijos apraiškų.

 

Indrės Rapkevičienės nuotr.

 

Susitikimo metu tai Rita Miliūtė ir pabrėžė, jog labai svarbus ne tik pats žurnalistinis darbas, kuris atskleidžia korupcinį atvejį, tačiau ir visuomenės aktyvus įsitraukimas. Žurnalistė teigė, kad gyventojų kiekvienas išsiųstas laiškas ar užduotas klausimas atsakingiems žmonėms, neleidžia valstybės tarnautojams pamiršti temos bei keliamos problemos ir imtis sprendimų, kurie keistų situaciją.

 

Rita Miliūtė pasidalino ne tik kaip atpažinti bei kovoti su korupcija, tačiau kalbėjosi ir kitais gyventojams rūpimais klausimais. Nemaža diskusija vyko, ką daryti ir kokia turėtų būti paties žurnalisto atsakomybė, kai žurnalistiniame darbe neteisingai yra apkaltinamas žmogus ir taip griaunama jo reputacija. Pranešėja pabrėžė kritinio mąstymo ir faktų tikrinimo svarbą.

 

Indrės Rapkevičienės nuotr.

 

Šiandien žurnalistai su vietiniais gyventojais diskutuoja Klaipėdoje. R.I.T.A. komandos nariai lankysis ir kituose miestuose. Artimiausias susitikimas vyks gegužės 2 dieną Kaune.

 

Iš Europos sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamas projektas.