Išsipildymo akcija šildė tik saujelę laimingų vaikų

Buvo 2015 metai. Tų metų spalio mėnesį visi vaikai iš Kauno „Atžalyno“ globos namų turėjo vykti į penkias pažintines keliones. Jas dovanojo žmonės, aukoję pinigus paramos projektui „Išsipildymo akcija“. Tačiau vaikai niekur neišvažiavo. Mat pinigai, skirti degalams, buvo išleisti visai kitai kelionei. Ir į ją važiavo tikrai ne visi vaikai iš tų globos namų.

ALGIMANTĖ AMBRULAITYTĖ

 

Paramos projektas „Išsipildymo akcija“ gyvuoja nuo 2003 metų. Kasmet žmonių suaukoti pinigai keliauja ne tik itin sunkiomis ar retomis ligomis sergantiems vaikams, tačiau ir vaikų globos namams, siekiant prisidėti prie auklėtinių gerovės.

 

2015-aisiais globos namai iš šio projekto gavo daugiau nei 3 tūkstančius eurų. 510 eurų buvo skirta padengti degalų išlaidas vaikų pažintinėms kelionėms. Pagal „Išsipildymo akcijos“ pateiktą ataskaitą, vaikai turėjo aplankyti Šiaulius, Kėdainius, Vilnių, Birštoną ir Druskininkus. Į šias keliones vaikus turėjo vežti Giedriaus Babensko įmonė.

 

Projekto „Išsipildymo akcija“ atstovai iki šiol manė, kad vaikai iš tiesų vyko į tas keliones. Globos namai netgi pateikė keleivių vežimo lapus, kuriuose datos ir maršrutai sutampa su sutartyje numatytomis datomis bei maršrutais.

 

Tačiau redakcijos turimais duomenimis suaukoti pinigai buvo panaudoti išvykai į Slovakiją. Į šią kelionę kartu su globos namų personalu vyko tik maža dalis vaikų. To fakto neneigia ir buvusi direktorė Dalia Pajėdienė.

 

Ji teigė visko neprisimenanti, tačiau pripažino, kad dalis pinigų, skirtų pažintinėms kelionėms, buvo išleisti išvykai į Slovakiją. D.Pajėdienė tikino, kad vaikai važiavo ir į minėtas pažintines keliones.

 

Paprašėme Kauno miesto savivaldybės pateikti buvusių globos namų 2015 metų veiklos ataskaitą. Joje detaliai nurodytos tais metais vykusios visos kelionės, išvykos į spektaklius, stovyklas bei kitos pramogos. Nurodyta ir išvyka į Slovakiją. Tačiau pažintinių kelionių į Šiaulius, Kėdainius, Vilnių, Birštoną bei Druskininkus – nėra.

 

„Atžalyno“ globos namų direktorė negalėjo paaiškinti, kodėl šios kelionės nėra nurodytos. Ataskaitą D.Pajėdienė pasirašė, tačiau sako, jog ją pildė pavaduotoja.

 

O štai turėjusios vežti vaikus įmonės direktoriaus Giedriaus Babensko raštas vaikų globos namams, kur siūloma „įforminti keliones šiomis dienomis ir tokais maršrutais“:

 

 

Šios dienos ir maršrutai sutampa su tais, kurie galiausiai buvo pateikti ataskaitoje projektui „Išsipildymo akcija“.

 

Pasikalbėjome su šios įmonės direktoriumi. G.Babenskas taip pat jau pamiršęs, ar tikrai tos kelionės buvo. Sakė, kad daug kur yra vežęs vaikus ir negali dabar pasakyti, kur važiavo. Tikrai prisiminė tik kelionę į Slovakiją, į kurią vyko 28 vietų autobusu.

 

2015 metais globos namuose gyveno 62 vaikai. Tai reiškia, kad į Slovakiją galėjo važiuoti kur kas mažiau nei trečdalis vaikų. Tuo tarpu į penkias pažintines keliones turėjo važiuoti visi vaikai, gyvenę „Atžalyno“ globos namuose.