Ašaros ir milijonai dėl neva mirštančios lietuvių kalbos

Ši laida apie tuos, kurie piešdami apokaliptinę lietuvių kalbos ateitį gyvena iš kalbos tvarkymui ir puoselėjimui skirtų pinigų.

Ši laida apie tuos, kurie piešdami  apokaliptinę lietuvių kalbos ateitį gyvena iš kalbos tvarkymui ir puoselėjimui skirtų pinigų. Iš jų visai neblogai gyvena ir kelių rūšių satelitai. Kartais antrieji labai tampriai susiję su pirmaisiais. 

Seimas, atidėjęs kitus klausimus, nenumatytame posėdyje priėmė lietuvių kalbos politikos gaires. Tas, kurios kels lietuvių kalbos prestižą, sukurs dar daugiau teisės aktų, kontroliuojančių, kaip mes kalbame, išims nelietuviškas mokymo priemones, kurios esą riboja mąstyti lietuviškai. Šiam Kalbos komisijos dokumentui oficialūs kalbininkai jau seniai ruošė pamatą. Anot jų, prestižas kalboje prarastas, nebemokame kalbėti lietuviškai, neišmanome, kas prie ko šioje kalboje dera. 

 

„Lietuvos mokslo taryba yra suskaičiavusi, kad per 2008-2015 metų laikotarpį, tiek, kiek socialinių ir humanitarinių mokslų atveju buvo paskirta pinigų, lituanistiniams projektams buvo paskirta 84 proc. visų lėšų. Tai yra labai daug. Vadinasi, mes išskirtinai finansuojame lituanistinius tyrimus“, – kalbėjo laidos žurnalistams buvusi LMT pirmininko pavaduotoja dr. Rūta Petrauskaitė.